Menu

Gdzie szukać komputerów używanych?

18 września 2016 - Serwis i naprawa
Gdzie szukać komputerów używanych?

Podejmując decyzję o zakupie używanego sprzętu komputerowego pierwsze kroki zwykle kierujemy w stronę portali ogłoszeniowych, na których prywatne osoby oferują swoje komputery używane na sprzedaż. Tak zawieranych jest większość transakcji, ale istnieją także inne, bezpieczniejsze i znacznie lepsze metody, dzięki którym można kupić sprawny i w miarę pewny komputer.

Gdzie zatem szukać używanych komputerów?

Portale ogłoszeniowe to tak na prawdę tylko kropla w morzu. Bardzo często sprzedażą używanych sprzętów zajmują się również serwisy internetowe, w których można liczyć na tak zwaną gwarancję rozruchową. Oznacza to, że w ciągu siedmiu, bądź czternastu dni (zależnie od serwisu) można oddać zakupione komputery używane, albo domagać się ich naprawy, oczywiście na koszt sprzedającego. Kolejne miejsce, w którym można znaleźć takie oferty to komisy zajmujące się sprzedażą elektroniki. Tam także jest szeroka oferta asortymentu a dodatkowo można znaleźć także niezbędne akcesoria i gadżety, które usprawnią pracę komputera i łatwiej będzie na nim pracować.

Serwis i naprawa komputerów.

Można poszukać także w lombardach, aczkolwiek ta opcja jest najbardziej ryzykowna. Lombardy skupują przecież tak na prawdę wszystko. Sprzedawca niekoniecznie musi znać się na elektronice a zważywszy na to, że komputery używane, które tam znajdziemy pochodzą od prywatnych osób ich stan może być różny i trudno będzie go zweryfikować. Na pewno jest to jednak bezpieczniejsza opcja niż w przypadku kupowania bezpośrednio od osoby indywidualnej poprzez portal aukcyjny. Przed podjęciem decyzji można odwiedzić na przykład odwiedzić sklep komputerowy, który zajmuje się takimi działaniami jak serwis laptopów Łódź. Lombard to firma, która może podobnie jak serwis bądź komis udzielić gwarancji rozruchowej a poza tym łatwiej go znaleźć. Transakcji z osobą prywatną nie trzeba robić nawet w miejscu jej zamieszkania, przy sprzedaży nie podpisuje się żadnej umowy a zakup komputera to nie pięćdziesiąt złotych. Nowsze modele, z lepszymi parametrami nawet używane mogą kosztować nawet kilkaset złotych a to jest już przecież znaczące obciążenie dla domowego, i tak zwykle ograniczonego budżetu.